Strona poświęcona Ziemi Łukowskiej
Miejscowości

O mnie

magdaMagdalena Bilska – absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt   Akademii Rolniczej w Poznaniu i Wydziału Ratowników Medycznych Wielkopolskiego Centrum Edukacji
Medycznej w Poznaniu
-współautorka ksiażki „Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości”
-współautorka książki „Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy. Przewodnik po
gminie Kuślin”
-współautorka zdjęć do tej książki
– współautorka Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie
– zdobywczyni II miejsca w konkursie fotograficznym
„Pocztówka z Ziemi
Łukowskiej”
organizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Starostwo Powiatowe w Łukowie
członek Społecznej Grupy Inicjatywnej Tablica V Rejonu AK
-wnuczka urodzonej w Zastawiu Bronisławy Bilskiej z domu Fijał

 

9 Responses to O mnie

 • Witam Pani Magdaleno. Bardzo dziękuję za utworzenie niniejszej strony. Moi rodzice pochodzą z miejscowości Wnętrzne. Sam bardzo często przeszukuję „internety” w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o moich rodzinnych stronach, niestety z niewielkim powodzeniem.
  Jestem Pani Bardzo Wdzięczny za tak wielkie zaangażowanie. I mam nadzieję, że uzupełni Pani informacje o naszej Wiosce.
  Pozdrawiam serdecznie Robert Skwarek

 • Witam serdecznie, dziekuje za administrowanie, stworzenie te strony. Moi dziadkowie ze strony mamy to Zofia i Witold Nowaccy. Pamietam i wiem jak wiele zrobili dla ludzi pochodzacych z tych stron. Radoryz wspominali zawsze z wielkim wzruszeniem. Teraz stoi tam wielki glaz z ich zdjeciami. Tak na pamiatke. Pozdrawiam serdecznie i chetnie bede widzial jakieolwiek informacje o Radoryzu gdze dzadkowie mieszkali i pracowali. O Niedzwiadce ktora zawsze wspomiala moja babcia Zosia Nowacka z domu Lewicka.

 • Wyrazy uznania za pracę i efekty. To, że mogłem zobaczyć nagrobek mojego pradziadka Zygmunta Migurskiego na cmentarzu w Radoryżu, było dla mnie, obytego przecież z internetem, jednak dużym szokiem. Pozdrawiam serdecznie

 • Witam szukam informacji na temat rodziny stepniewskich. Moja babcia pochodzila z tamtych stron chyba z celin szlacheckich pozniej osiedlila w Łodźi. Babcia miala na imie anna stepniewska .szukam informacji o jej pochodzeniu.

 • Witam. Poszukuję wszelkich informacji, dokumentów, zdjęć dotyczących egzekucji ludności cywilnej w Józefowie 14 IV 1940 roku.
  pozdrawiam

 • Witam Pani Magdaleno. Bardzo dziękuję za utworzenie niniejszej strony. Poszukuję informacji o rodzinie Czubków z miejscowości Drożdżak. Szczególnie interesują mnie losy Józefa Czubka i jego rodziny Będę wdzięczny za każdy dokument, zdjęcie, informację.

 • Dzień Dobry. Trafiłam na stronę w związku z poszukiwaniami genealogicznymi. Szukam informacji na temat mojego prapradziadka Antoniego Danowskiego. Wyczytałam w metrykach rodzinnych, że prapradziadek był ekonomem w Zastawie, a pradziadek Bronisław Danowski urodził się w Jabłonnej. Będę wdzięczna za każdą informację.Pozdrawiam

 • Dzień dobry,
  W trakcie moich poszukiwań genealogicznych okazało się, że znaczna część mojej rodziny (Ławeccy) zamieszkiwała w XIX i na początku XX wieku w Gołowierzchach. Była to szlachta zamieszkująca na własnych częściach wsi. Odnalazłam wiele dokumentów z tamtych lat, jak aktu urodzenia, ślubu, zgonu. Jednakże szukam dodatkowych informacji, a w szczególności miejsc pochówku, zdjęć, spisów ludności czy map rozmieszczenia poszczególnych działek we wsi. Będę wdzięczna za każdą informację.
  Pozdrawiam

 • Witam Panią.
  Pochodzę z Adamowa. Moi rodzice mający w czasie okupacji kilkanaście lat opowiadali mi, że „jesienią 1942r. na łące za kościołem hitlerowcy rozstrzelali blisko 400 Żydów, a pozostałych popędzili do getta w Łukowie tydzień później „. Informacje te potwierdzają liczne źródła m.in. Muzeum Polin https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/a/1928-adamow/96-historia-miejscowosci/66840-historia-miejscowosci .
  Pierwsze „masowe” rozstrzelanie 40 osób, głownie Żydów miało miejsce w Adamowie w listopadzie 1940r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.