O stronie

Pomysł na stworzenie strony o Zastawiu i Ziemi Łukowskiej powstał kilka lat temu podczas jednej z rozmów z osobą która pochodzi właśnie z tej miejscowości. Podróżując kilkakrotnie w te okolice poznałyśmy wspaniałych ludzi, dotarłyśmy do wielu cudownych zakątków i usłyszałyśmy wiele ciekawych historii. Ilość tych materiałów była tak duża, że postanowiłyśmy zebrać je w jednym miejscu.
Od czasu powstania strony obserwujemy coraz większe zainteresowanie tymi mało znanymi i niedocenianymi dotychczas terenami. Dzięki temu nawiązałyśmy kontakty z wieloma osobami, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju strony, uzupełniły ją o wiele informacji. Pojawiło się też wiele zagadek, które mamy zamiar rozwikłać.
Trafiały też do nas osoby, którym nam udało się pomóc w wyjaśnieniu historii rodzinnych i uzupełnieniu drzew genealogicznych.
Zarówno dzięki jednym jak i drugim widzimy sens w dalszej pracy nad naszym projektem.

Część informacji powtarza się na różnych podstronach. Jest to zabieg celowy – zdaję sobie sprawę, że nie każdy czyta wszystko, taki sposób prezentacji ułatwia znalezienie interesujących wiadomości.

Staram się przepisywać nazwiska poległych umieszczone na pomnikach i grobach. Być może tym sposobem komuś uda się odnaleźć zaginionego przodka i uzupełnić rodzinne historyczne puzzle.

Witryna ta nie wyczerpuje do końca poruszanych tu tematów. Dużo można by mówić o powstaniu styczniowym, II wojnie światowej czy nowszej historii Ziemi Łukowskiej. Często nakreślam tu temat w ogólnym zarysie, wskazując kierunek i zachęcając do samodzielnych poszukiwań.

Niestety coraz częściej spotykamy się z łamaniem praw autorskich do naszych zdjęć. Dlatego też w nowej odsłonie strony, na nowym serwerze, większość fotografii jest opatrzona znakiem wodnym.
Jeśli chcecie Państwo wykorzystać nasze materiały prosimy o kontakt .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.