Strona poświęcona Ziemi Łukowskiej

Kto był kim w Zastawiu

1794 Jacek Markuszewski + sitarz
1800 Łukasz Moczarski sylvar sustor
1811 Mosko Jakubowicz arendarz
1811 Dawid Moskowicz arendarz
1811 Ela Abrachamowicz inspektor


1811 Dawid Moskowicz wyrobnik w Karczmie Zastawskiej na Piaskach
1812 Berek Herszkowicz arendarz
1812 Piotr Kaliszewski furman wielmożnego Szymakowskiego
1812 Grzegorz Barwiński ogrodnik
1815 Icek Dawidowicz arendarz
1815 Józef Walenty Szymakowski dziedzic części wsi Zastawie
1815 Stanisław Oleszkiewicz mayster kunsztu kowalskiego
1815 Muszus ? Janklowicz winiarz
1816 Józef Walenty Szymakowski dziedzic części wsi Zastawie
1816 Mikołaj Kryska owczarz
1816 Piotr Kaliszewski we Dworze za furmana służący
1817 Sebastian Korpecki profesji kowalskiej
1817 Krzysztof Dembicki + za ogrodnika we Dworze Zastawskim
1818 Józef Walenty Szymakowski dziedzic części wsi Zastawie
1818 Ignacy Witkowski dziedzic części wsi Zastawie
1819 Jeyk Dawidowicz arendarz
1819 Ignacy Krajewski ekonom w Zastawiu
1819 Heyzyk Moskowicz inspektor
1819 Jan Kulikowski profesji kowalskiej
1819 Stanisław Oleszkiewicz profesji kowalskiej
1819 Ruchla Moskowiczowna + (lat 13) służąca u arendarza Zastawskiego
1819 Jakub Romanowski tracz
1820 Jan Przybysz (+) dziad żebrak
1820 Łukasz Lewandowski leśniczy zastawski
1820 Grzegorz Barwiński ogrodnik
1820 Mikołaj Kreska owczarz
1820 Leybus Jekwowicz Profesji Szewskiej
1822 Walenty Przegaliński młynarz
1822 Mikołaj Franciszka Kryskowie owczarze
1822 Józef Bonawentura Gustaw profesji kowalskiej
1822 Antoni Płachecki szynkarz w karczmie zastawskiej
1825 Antoni Gąsowski possesor Zastawski
1826 Joanna Wysokińska karbowa
1826 Konstancja Barwińska ogrodniczka z Zastawia
1826 Piotr Michałowski profesji trackiej
1827 Wojciech Pleszczyński młynarz
1827 Maryanna Jan Kazmierscy na szynku
1827 Jan Ostapowicz profesji Gancarskiej
1827 Stanisław Garwoliński profesji Gancarskiej
1827 Stanisław Garwoliński profesji Gancarskiej
1827 Maryanna Kazimierska szynkarka
1828 Franciszek Tomaszewski gorzelnik
1828 Jan Kazimierski leśniczy
1828 Jan Kazmierski na szynku w Zastawiu
1828 Franciszek Świątkowski profesji ciecielskiej
1828 Jan Oliwiński profesji kowalskiej
1828 Apolonia Garwolińska zdunka
1829 Franciszek Tomaszewski gorzelnik
1829 Mikołaj Jurkowski gorzelnik
1829 Antoni Kormadzki profesji stolarskiej
1830 Mateusz Kurowski leśniczy
1830 Wincenty Markusiewicz leśniczy
1830 Jan Bochyński ogrodnik
1830 Grzegorz Wójcicki profesji trackiej
1831 Szczepan Szlązak + cieśla
1831 Kazimierz Krasuski + parobek dworski
1832 Grzegorz Ponikowski karbowy
1832 Antoni Kornacki stolarz
1834 Andrzej Balsamel bednarz
1834 Jan Domański ekonom
1834 Paweł Jabłońśki parobek
1835 Antoni Przybysz mullarz
1836 Jędrzej Maciejewski + furman, zamieszkały w Wirze województwie sandomierskim, obwodzie rawskim
1836 Jan Olewiński kowal
1836 Grzegorz Barwiński ogrodnik
1836 Franciszek Saykowicz owczarz
1836 Jan Leśnikowski
1837 Benedykt Ruszczyński ekonom
1837 Szczepan Stefanowicz piwowar
1838 Franciszek Wiweński na służbie we Dworze Zastawskim
1838 Jędrzej Bernaczyk na służbie we Dworze Zastawskim
1839 Jan Gliwiński kowal w Zastawiu
1839 Dorota Drwęcka na służbie w Dworze Zastawskim
1839 Julianna Minckiewicz na służbie w Dworze Zastawskim
1840 Katarzyna Ostrowska na Dworze Zastawskim na służbie
1840 Ignacy Mościbrowski owczarczyk na dworze Zastawskim
1841 Kazimierz Radzikowski ekonom
1841 Józef Zawadzki + owczarz
1841 Pankracy Mikołaj + tracz, religji grecko-rossyjskiej
1843 Franciszka Komarnicha na dworze w Zastawiu
1843 Jan Maryanna Gugulscy ? szynkarze
1843 Konstanty Olewiński wzięty do wojska
1845 Teofil Emilia Czaykowscy dzierżawcy wsi Zastawie
1845 Franciszek Kłopocki furman
1845 Józef Skrodzki karbowy
1847 Maryanna Wojnarowicz akuszerka
1847 Andrzej Lugowski ekonom
1847 Jan Wojnarowicz furman
1847 Maciej Ekilicki młynarz
1847 Wincenty Szczęśniak owczarz
1847 Maryanna Przesmycka służąca
1847 Andrzej Kowalski stelmach
1848 Wojciech Siudaj parobek
1849 Andrzej Ługowski ekonom folwarku Zastawie
1849 Ignacy Koprowski krawiec
1852 Adam Czerniawski gajowy
1852 Benedykt Traczyński młynarz
1854 Józef Czerniawski mayster kunsztu kowalskiego w Zastawiu zamieszkały
1855 Maciej Ostrowski mayster kunsztu szewskiego w Zastawiu
1855 Michał Berkowski na służbie w Dworze Zastawskim
1856 Teofil Czaykowski dziedzic wsi Zastawie
1857 Józef Zieliński stolarz
1858 Franciszek Pankiewicz bednarz
1858 Józef Czerniawski kowal
1860 Kajetan Skorniewski leśniczy w Zastawiu
1863 Wojciech Kot owczarz
1865 Maryanna Lasocka akuszerka
1865 Wojciech Czerniawski kowal
1866 Michał Borkowski karbowy
1869 Wojciech Czerniawski kowal
1870 Walenty Szczęśniak pastuch
1872 Walenty Szczęśniak pastuch
1873 Józef Truszkowski szynkarz
1873 Tomasz Lasocki owczarz
1874 Barbara Jabłońska akuszerka
1875 Karol Pomorski leśniczy
1916 Stanisław Oleśkiewicz kowal z Zastawia
1918 Katarzyna Woźniak akuszerka
1918 Józef Filipczak milicjant w Zastawiu
1918 Jadwiga Borowska na służbie
1918 Józef Filipczak milicjant w Zastawiu
1919 Anna Szewczak akuszerka
1919 Agnieszka Kajda akuszerka
1923 Hieronim Strzelecki kierownik szkoły w Zastawiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.