Bogusław Kachniarz – Ocalić od zapomnienia

Po raz pierwszy do poszukiwań Bogusława Kachniarza, prowadzonych przez Arolsen Archives i Ocalić Od Zapomnienia, włączyłam się w lipcu 2021 roku. Wtedy post o poszukiwaniach, zamieszczony przeze mnie na Facebooku udostępniło prawie 400 osób, jednak nie udało się wtedy skontaktować z rodziną poszukiwanego.
Od tamtego czasu udało się ustalić więcej faktów z życia Bogusława, które być może, pomogą nawiązać kontakt z bliskimi, w celu przekazania depozytu pozostawionego przez więźnia.

Bogusław Henryk Kachniarz urodził się w Tuchowiczu, 9 marca 1924 roku. Jego rodzicami byli Antoni i Stefania Swiech.
W 1924 roku Antoni był nauczycielem w Tuchowiczu, a w 1938 roku kierownikiem szkoły w Sarnowie.
Siedemnastoletni Boguś trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau 30 lipca 1941 roku, transportem z więzienia na Zamku w Lublinie.
Prawdopodobnie w momencie aresztowania mieszkał w Staninie. Być może uczył się w zawodzie szewca ( bo taki zawód ma wpisany w dokumentach KL Auschwitz). W KL Auschwitz otrzymał numer 19700.Nie wiadomo jak długo przebywał w tym obozie. Zachowała się jego fotografia, wpis w księdze nowoprzybyłych a także wpis w księdze chorych więźniów z Bloku 20.

W Arolsen Archives znajdują się dokumenty Bogusława z KL Neuengamme ( bez daty przyjęcia). Otrzymał tam numer 74980.


Prawdopodobnie z KL KL Neuengamme został skierowany do pracy do Hermana Schultza w Oldendorf (oddalonego o około 100 km od obozu).

W KL Neuengamme Boguś posiadał obrączkę, która obecnie znajduje się w Arolsen Archives. Poszukujemy rodziny, aby móc ją przekazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.